Rozstrzygnięcie konkursu „Bądź offline!” - school website

Rozstrzygnięcie konkursu „Bądź offline!”

Czym możemy się zająć, aby w wolnych chwilach mniej czasu spędzać w wirtualnym świecie? Co możemy zrobić, aby odpocząć od komputera po lekcjach zdalnych? Jakie aktywności mogą być dla nas bardziej atrakcyjne od mediów społecznościowych?
    Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konkursu „Bądź offline!”, który został ogłoszony w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmy w tym roku 9 lutego. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na inicjowanie i propagowanie działań mających na celu odciągnięcie młodych ludzi od zbyt długiego korzystania z Internetu w ciągu dnia.
    W obecnym czasie dzieci i młodzież spędzają dużo czasu przed ekranami komputerów na lekcjach zdalnych, w związku z tym uczniowie mieli za zadanie znaleźć takie zajęcia i aktywności wykonywane w wolnym czasie, które byłyby nie związane ze światem wirtualnym. Uczestnicy konkursu wysyłali plakaty i komiksy, w których pomysły spędzania czasu z dala od komputera były bardzo różne. Od zabaw z ulubionym zwierzątkiem, przez grę w piłkę nożną po wykonywanie prac plastycznych za pomocą plastikowych nakrętek. 22 lutego 2021r. komisja szkolna wyłoniła następujących laureatów konkursu:
Emilia Mazur – I miejsce,
Kornelia Sikora – wyróżnienie,
Zuzanna Bober – wyróżnienie
    Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!!!