spektakle profilaktyczne - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Spektakle profilaktyczne

     13 grudnia w naszej szkole po raz kolejny wystąpili  artyści z Teatru Kurtyna, którzy zaprezentowali dwie sztuki „Tu rządzi kot” i „Możesz odkryć siebie”. Na pierwsze spotkanie zostały zaproszone dzieci z przedszkola oraz z klas od I do IV, z kolei na drugie uczniowie z klas od V do VII.
     Problematyka przedstawień dotyczyła niebezpieczeństw, które można spotkać we współczesnym świecie, m.in. nadmiar gier komputerowych oraz powszechny dostęp do tabletek przeciwbólowych, które traktuje się jako środek dobry na wszystko. Artyści z Teatru Kurtyna pokazali dobre i złe strony internetu oraz wyjaśnili, jakie skutki niesie z sobą nadużywanie łatwo dostępnych lekarstw i używek. Uczniowie doszli do wniosku, że należy być odpowiedzialnym za własne zdrowie. Zwrócili uwagę również na to, jak ważne jest utrzymywanie ładu i porządku w otoczeniu, w którym się bawią i uczą.
     Aktorzy odegrali scenę, w której pokazali dzieciom, jak należy komunikować się z otoczeniem, aby być odebranym jako kulturalny człowiek. Uczniowie przekonali się o potrzebie używania takich słów jak: przepraszam i dziękuję. „Tu  rządzi kot” to spektakl pełen refleksji na temat współczesnego życia okraszony wspaniałą muzyką i wpadającymi w ucho piosenkami.
     Uczniowie z klas starszych poznali swojego rówieśnika Piotra, który przybył do nowej szkoły. Początkowo chcąc zdobyć akceptację, robił głupstwa, dyktowane mu przez innych. Kiedy jednak zorientował się, że to co robi jest złe, przeprosił i naprawił wyrządzone krzywdy. Okazało się, że takie odpowiedzialne zachowanie zaimponowało nawet klasowemu „przywódcy”. Piotr uświadomił kolegom i koleżankom, że nie warto zachowywać się tak, jak każą nam inni. Trzeba być sobą i wierzyć w swoje cele i ideały. Wszystkim należy się szacunek. Życie każdego z nas przypomina książkę, której autorami jesteśmy my sami. To od nas zależy, jaką treścią wypełnimy tę książkę.
     Spektakle profilaktyczne cieszą się ogromną sympatią naszych uczniów. Możemy je oglądać dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która je finansuje.

„Tu rządzi kot”

„Możesz odkryć siebie”

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego