Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We wtorek, 30 kwietnia 2019 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku program artystyczny związany ze świętem państwowym, przygotowali uczniowie klas V-VIII pod kierunkiem – Pana Stanisława Janowskiego. Występ uświetnił również chór szkolny pod przewodnictwem Pani Elżbiety Jakubowicz.
     Uczniowie udowodnili swoim występem, że bardzo dobrze znają historię Polski oraz potrafią w przystępny sposób wytłumaczyć swoim młodszym koleżankom i kolegom, czym była Ustawa Rządowa z dnia 3 maja 1791 roku, w jakim celu została uchwalona oraz jakie kwestie regulowała.
     Dziękujemy wszystkim uczniom przygotowującym i biorącym udział w akademii, za przypomnienie nam tego jakże ważnego wydarzenia w historii naszego kraju.