trening umiejętności poznawczych - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

trening umiejetnosci poznawczych
      20 października 2016, do naszej szkoły zawitały Panie Małgorzata Grabek i Magdalena Dec założycielki Centrum Socjo-Pedagogiczne "Team" w Rzeszowie. Celem wizyty było zapoznanie naszych uczniów ze sztuką cyrkową, a w przedszkolu dodatkowo z treningiem umiejętności poznawczych.

Czym jest pedagogika cyrku?

Pedagogika cyrku to forma twórczej aktywności, nauka podstaw żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy i klaunady. Obecnie odchodzi się od stosowania nazwy „pedagogika cyrku” na rzecz sformułowania: „pedagogika fascynacji”. Nazwa ta zdaje się bardziej oddawać sens działań, jakie  są  podejmowane, gdyż  tak  naprawdę to coś  więcej niż bazowanie na tradycyjnie rozumianym cyrku. Pod nazwą pedagogiki cyrku kryją się jednak nie tylko sceniczne pokazy, lecz przede wszystkim rozwijanie różnego rodzaju umiejętności.
       Pojki, flower sticki, obręcze, kolorowe chusty to tylko niektóre z przygotowanych przez naszych wspaniałych gości rekwizyty, które po krótkim pokazie zostały udostępnione dla wszystkich zainteresowanych uczniów i przedszkolaków. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały o czym może świadczyć liczba chętnych biorących bardzo aktywny udział w zajęciach zarówno w przedszkolu jak i w klasach starszych.
       Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie i Magdalenie za przybycie do naszej szkoły oraz atrakcyjne przeprowadzone zajęcia z pedagogiki fascynacji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
klasa zero
klasa druga i trzecia