Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności
Wczoraj jeszcze przedszkolaki,
dzisiaj już pierwszaki
     16 października to ważna data w naszej szkole, nie tylko dlatego, że obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, ale również dlatego, że, jak co roku, łączymy go z uroczystością PASOWANIA NA UCZNIA! Do grona szkolnej społeczności dołączyło dziewięcioro dzieci z klasy I, które stały się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golcowej.
     Z tej okazji kandydaci na uczniów przygotowali piękny okolicznościowy montaż słowno-muzyczny i złożyli ślubowanie, że będą wzorowo wypełniać obowiązki, jakie teraz na nich spoczną. Na  ich twarzach widać było wielkie wzruszenie, a głos świadczył o głębokich przeżyciach towarzyszących temu wydarzeniu. Perfekcyjne opanowanie tekstów wierszy i piosenek oddaje zaangażowanie z jakim podeszły Pierwszaki do Pasowania.
     Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia.  Okazało się, że nie było ono wcale takie straszne, jak na to wskazuje nazwa. Nie pasem, a ołówkiem dokonała aktu włączenia pierwszaków do braci szkolnej.
     Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali od swojej Pani kuferek słodkości oraz książeczki ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice również przygotowali swoim milusińskim słodki poczęstunek w klasie.
     Życzymy naszym najmłodszym uczniom zapału do własnego rozwoju  i zaangażowania w życie szkoły nie tylko w tym roku, ale też na dalsze lata nauki, tak, by starczyło go aż do klasy ósmej.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego