wielka liga - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Wielka Liga Czytelników
- podsumowanie etapu szkolnego

"Książka... - to dla wielu milionów czytelników dowiedzenie się prawdy o sobie,
znalezienie wyrazu dla własnych tęsknot, pragnień, ideałów."

12 kwietnia zakończyliśmy szkolny etap konkursu Wielka Liga Czytelników. Podsumowania dokonała Pani Barbara Mikoś – opiekunka biblioteki szkolnej, która w swoim wystąpieniu przypomniała zarówno założenia konkursu, jak i jego przebieg na poszczególnych etapach. Pani Basia zachęcała nas do częstego sięgania po książkę w każdych okolicznościach życia, jako wspaniałego przyjaciela nie tylko na deszczowe, ale też słoneczne dni. Przypomniała nam również, że czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, automatycznie utrwala zasady pisowni, wpływa na piękne wysławianie się na co dzień, przynosi relaks i odprężenie bez wychodzenia z domu i ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych.
       Uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i piękne książki, które umilą im na pewno niejeden wieczór. Cieszymy się, że nasi wychowankowie chętnie sięgają po książkę i rozwijają pasje czytelnicze.
       Wojewódzki półfinał Konkursu Wielka Liga Czytelników będzie miał miejsce 21 kwietnia w Krośnie.
       Życzymy powodzenia!

Promowanie czytelnictwa i  rozwijanie kompetencji czytelniczych  to podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017. Dodajmy, że w naszej szkole czytelnictwo promujemy od lat poprzez organizowanie różnorodnych konkursów, udział w rozmaitych przedsięwzięciach na rzecz aktywizacji czytelników np. uczestnictwo w Grze Czytelniczej prowadzonej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom, czy systematyczne monitorowanie stanu czytelnictwa w szkole. Nasza biblioteka szkolna przyciąga nowościami wydawniczymi, kupowanymi z pozyskiwanych funduszy np. z programu rządowego „Książki naszych marzeń" lub z własnych środków, po które, jak widać, z chęcią sięgają nowe pokolenia dzieci i młodzieży.