wizyta w bibliotece - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

wizyta w bibliotece

"Do nauczania i uczenia się te trzy środki pomocnicze są nieodzowne:
po pierwsze – książki, po drugie – książki, po trzecie – książki,
bez nich nic nie pomogą nasze wysiłki."

Stanisław Konarski
       W miniony piątek przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę i przeszły pod czujnym okiem pani Barbary Mikoś szybki kurs korzystania z jej zasobów oraz dbania o wypożyczone egzemplarze. Nasi milusińscy dowiedzieli się między innymi jak dbać o książki, w  jaki sposób odpowiednio przygotować sobie miejsce do czytania. Pani Basia pokazała przedszkolakom różne książki z literatury dziecięcej, które dowolnie mogli oglądać i wymieniać między sobą. Wspólnie wysłuchaliśmy wiersza pt.: "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Na pamiątkę wizyty w bibliotece otrzymaliśmy upominek w postaci książki pt.: "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci".
       Dziękujemy Pani Basi za tak ciepłe przywitanie nas w bibliotece i poświęcony nam czas.
       Przypominamy, że przedszkolaki mogą wypożyczać książki z biblioteki w obecności rodzica.