wrzesień - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

"Cała Polska czyta dzieciom"

W R Z E S I E Ń
    29 września 2016, w Dniu Międzynarodowego Głośnego Czytania Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Golcowej odwiedził Pan Sołtys Andrzej Wrona. Do magicznego świata bajki wprowadził nas za pomocą przyniesionych ze sobą rekwizytów w postaci poduszki i ziaren grochu, które pomogły dzieciom rozszyfrować zagadkę jaka bajka zostanie dziś przeczytana. Przed rozpoczęciem czytania, dzieci miały szansę sprawdzić czy prawdą jest, że przez miękką poduszkę można poczuć ziarenka grochu. Jak się później okazało - można! Prawie wszystkie przedszkolaki siedząc na poduszce wyczuwały małe pękate ziarenka, które zostały pod nią umieszczone. Wniosek z tego taki, że do naszego przedszkola uczęszczają same księżniczki i królewicze.
       Przeczytana bajka, pt. "Księżniczka na ziarnku grochu", wszystkim bardzo się podobała, o czym świadczyła cisza i pełne skupienie naszych małych słuchaczy.
       Panu Sołtysowi bardzo dziękujemy za wspólne czytanie i włączenie się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom."