wycieczka do Rzeszowa - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

wycieczka do Rzeszowa

lotnisko Jasionka
trasa podziemna
      21 września nasi uczniowie odwiedzili Nowy Terminal Lotniczy Jasionka w Rzeszowie. W ramach zwiedzania lotniska dzieci przeszły drogą, którą przemierza każdy pasażer - od odprawy bagażowej, poprzez kontrolę bezpieczeństwa aż do obserwowania samolotów z tarasu widokowego. Wspólnie poznawały zasady bezpieczeństwa i dowiadywały się, czego samolotem przewozić nie wolno. Największą atrakcją była jednak wizyta w jednostce lotniskowej straży pożarnej. Dzieci oglądały specjalistyczne wozy strażackie, słuchały opowieści Pana Strażaka o pracy na lotnisku oraz obserwowały pokaz możliwości specjalistycznego wozu strażackiego.
      Następnie w kinie Helios oglądaliśmy film familijny pt. „Jak zostać kotem”. Podczas projekcji świetnie się bawiliśmy, jako, że film należy do gatunku komedii. Nie zabrakło też wzruszających scen, ukazujących wartości rodzinne: bezwarunkową miłość dzieci do swojego ojca, który zajęty bez reszty karierą, nieustannym pomnażaniem bogactwa, rywalizacją z innymi firmami- nie dostrzega, że jedynym, czego nie podarował swojej córce jest poświęcenie  jej choćby chwili wolnego czasu. Nie stać go też było  na niewielkie nawet  słowa uznania dla dorosłego syna. To, czego ojciec nie dostrzegł jako człowiek, mógł ujrzeć wyraźnie, gdy przez tydzień był uwięziony w ciele kota. Żeby stać się znów człowiekiem, musiał dokonać dla swojej rodziny niezwykłego czynu. Ten egzamin zdał wzorowo, a my wyszliśmy z filmu z przeświadczeniem, że w życiu każdego człowieka najważniejsza jest  rodzina.
      Końcowym etapem wycieczki było zwiedzanie  Podziemnej Trasy Turystycznej, która przebiega pod kamienicami i płytą Rynku, łącząc wszystkie jego pierzeje. Atrakcyjności piwnic dopełnia ekspozycja historyczna, na którą składają się m.in. repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej i wystawa ceramiki użytkowej, obrazująca, z jakich naczyń i przedmiotów codziennego użytku korzystali dawni mieszkańcy Rzeszowa. Dzięki obejrzeniu tych ekspozycji poszerzyliśmy naszą wiedzę o Rzeszowie, dowiedzieliśmy się wielu nieznanych nam dotąd faktów oraz poznaliśmy jego obraz na przestrzeni wieków.