wyjazdy na ślizgawkę - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Wyjazdy na tor lodowy "Błonie" do Sanoka

23 stycznia 2019
     Kolejny wyjazd naszych uczniów na ślizgawkę znowu w przepięknej zimowej scenerii: majestatycznie padający śnieg oraz minus sześć stopni Celsjusza. Jest to wręcz wymarzona pogoda na harce na lodzie i ... jak się poźniej okazało również na śniegu, który pokrył również grubą warstwą lód. 105 minut spędzonych w ten sposób w ruchu na świeżym powietrzu z pewnością hartuje i poprawia kondycję organizmu.
16 stycznia 2019
     Ze względu na pogodę, wyjazd na ślizgawkę 16 stycznia pozostawał pod znakiem zapytania. Temperatura na plusie oraz nieprzyjemnie siąpiący deszcz skutecznie zniechęcał do eskapad na świeżym powietrzu. Znaleźli się jednak zapaleńcy, którym niestraszna jest nawet tak brzydka pogoda. Zebrała się grupa uczniów w liczbie 52 ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Domaradzu, Zespołu Szkół w Golcowej oraz naszej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golcowej i wyruszyła na ślizgawkę pomimo niesprzyjających warunków. Gdy dotarliśmy na miejsce czekała na nas miła niespodzianka - deszcz przestał całkowicie padać. Tym samym warunki znacznie się poprawiły i wszyscy mogli swobodnie śmigać po dobrze zmrożonym lodzie przez godzinę i 45 minut.
     Obejrzyjcie poniższą, bardzo skromną galerię zdjęć. Skromną, gdyż uczniowie bardzo rzadko i niechętnie pozwalają się fotografować. A szkoda, gdyż takie zdjęcia stanowią bardzo sympatyczną pamiątkę, która później pozwala powspominać te sympatyczne wyjazdy.
9 stycznia 2019
     W baśniowej wręcz scenerii odbył się 9 stycznia wyjazd uczniów naszej szkoły na ślizgawkę. Majestatycznie wolno i gęsto opadające duże płatki śniegu na bezwietrznej pogodzie, przy głośno odtwarzanej dynamicznie dopasowanej do jazdy na łyżwach muzyce, tworzyły niezapomnianą atmosferę świetnej zabawy. Nie przeszkodziły w niej nawet liczne upadki na twardy lód. A nieporadne na początku pierwsze kroki, zamieniały się z każdym okrążeniem w coraz większą samodzielność i pewność siebie. Pomimo zmęczenia - 1,5 godziny spędzone w intensywnym ruchu - dobre humory dopisały wszystkim uczestnikom do samego końca. Zobaczymy zresztą, ilu chętnych będzie na kolejny wyjazd za tydzień.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego