wystawy interaktywne - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Odkryj inteaktywne wystawy


     Przygoda związana z nauką jest niesamowita! Przekonaliśmy się o tym wspólnie podczas wystawy interaktywnej organizowanej przez Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
     Zwiedzanie odbyło się w dniu 12 czerwca w siedzibie firmy PWR przy ul. Hetmańskiej 120. Udział w wydarzeniu był bezpłatny, jednakże przeznaczony tylko dla zorganizowanych grup szkolnych.
     Wystawa „Co słychać?” to nie lada gratka dla osób, które fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. Lecz to nie wszystko, to dopiero początek podróży po dźwiękach, w którą zabrały nas takie eksponaty jak puzon, uszy słonia czy echosonda. Druga wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoniła niesamowite właściwości światła i polaryzacji, które nurtują najmłodszych odkrywców. Tę część wypełniło ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska lepiej niż niejedna książka do fizyki.
     Oglądanie tych interaktywnych wystaw stanowiło gwarancję doskonałej zabawy i możliwość nauki poprzez doświadczenie, a ta nie ma sobie równych. Zwiedzanie wystaw poprzedzone zostało elektryzującym pokazem naukowym o prądzie i jego ładunkach. Padała w nim bardzo trudna i skomplikowana terminologia, jednakże została ona przedstawiona w sposób bardzo przystępny i interesujący.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego