XXI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach - school website

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Golcowej
Przejdź do treści

Menu główne:

 
     XXI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

    W dniu 25 lutego odbył się pierwszy etap Olimpiady o Wielkich Polakach poświęcony w roku szkolnym 2020/21 Słudze Bożemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu.
    Celem Olimpiady jest pogłębienie wiedzy uczniów o wielkich Polakach, którzy są przykładem osób całkowicie poświęconych Bogu i drugiemu człowiekowi, ludźmi wielkiej wiary i miłości. Takim był kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, na którego beatyfikację czekamy. Pasterz który przeprowadził Kościół w Polsce przez czasy komunizmu i sam wiele wycierpiał sprzeciwiając się odbieraniu wolności w wyznawaniu wiary katolickiej wypowiadając słynne słowa „Non possumus”.      
    W olimpiadzie wzięło udział szesnastu uczniów z naszej szkoły z klasy VII i VIII. Największą liczbę punktów zdobyli: Zuzanna Helon – 23 pkt, Natalia Dytko – 22 pkt, Michał Sołtys – 22 pkt. i tym samym będą reprezentować naszą szkołę w drugim archiprezbiterialnym etapie olimpiady. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i a laureatom życzymy sukcesów w kolejnych etapach olimpiady i niech wszystkim Sługa Boży wyprasza potrzebne łaski w codziennym życiu.
adres
Szkoła Podstawowa Nr 2
Golcowa 284
36-230 Domaradz
fax 13 43 47 112

telefon 13 43 47 774
e-mail sp2golcowa@o2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego