XXI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach - school website

XXI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

W dniu 25 lutego odbył się pierwszy etap Olimpiady o Wielkich Polakach poświęcony w roku szkolnym 2020/21 Słudze Bożemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu.
    Celem Olimpiady jest pogłębienie wiedzy uczniów o wielkich Polakach, którzy są przykładem osób całkowicie poświęconych Bogu i drugiemu człowiekowi, ludźmi wielkiej wiary i miłości. Takim był kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, na którego beatyfikację czekamy. Pasterz który przeprowadził Kościół w Polsce przez czasy komunizmu i sam wiele wycierpiał sprzeciwiając się odbieraniu wolności w wyznawaniu wiary katolickiej wypowiadając słynne słowa „Non possumus”.
    W olimpiadzie wzięło udział szesnastu uczniów z naszej szkoły z klasy VII i VIII. Największą liczbę punktów zdobyli: Zuzanna Helon – 23 pkt, Natalia Dytko – 22 pkt, Michał Sołtys – 22 pkt. i tym samym będą reprezentować naszą szkołę w drugim archiprezbiterialnym etapie olimpiady. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i a laureatom życzymy sukcesów w kolejnych etapach olimpiady i niech wszystkim Sługa Boży wyprasza potrzebne łaski w codziennym życiu.