Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności
Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zawody odbyły się 3 listopada 2016 na Orliku w Hłudnie. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zawodnicy SP 2 w Golcowej odnotowali bardzo udany występ, zajmując II miejsce w grupie. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Baryczą wygrywając 4:1. Wynik może o tym nie świadczy, ale mecz był bardzo zacięty i wyrównany, a Barycz ewidentnie „przespała” pierwszą połowę. W drugim meczu zmierzyliśmy się z Wolą Jasienicką. Chłopcy niesieni sukcesem z Baryczą gładko wygrali 6:1. W ostatnim meczu mieliśmy się zmierzyć z gospodarzem turnieju - Hłudnem. Był to ostatni mecz tego turnieju, więc wiedzieliśmy, co mamy zrobić – zwycięstwo lub remis dawało mam I miejsce i awans. Mecz rozpoczął się nerwowo. Zawodnicy z Golcowej przeszli do obrony, a Hłudno atakowało. Pierwsza połowa zakończyła się remisem – to wielka zasługa naszego bramkarza Pawła Kobiałki. Paweł w bramce wyprawiał cuda, powstrzymał napastników gospodarzy w kilku stuprocentowych sytuacjach oraz obronił rzut karny. W drugiej połowie zmasowany atak naszej bramki przez zawodników z Hłudna przyniósł efekt w postaci dwóch bramek. Przegraliśmy 0:2 i marzenia o awansie prysły. Pomimo porażki w ostatnim meczu nasi chłopcy do szkoły wracali w bardzo dobrych nastrojach. Widać było, że są zadowoleni z występu. Na pochwałę zasługuje również nasz najlepszy strzelec Jakub Trzciński, który w całym turnieju strzelił siedem bramek.
       Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Trzciński, Dominik Dydak, Paweł Kobiałka, Oskar Kopczyk, Jakub Suchorabski, Szymon Dytko, Kamil Wójcik oraz opiekun Krzysztof Tomkiewicz.