zakończenie roku - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

„Jutro popłyniemy daleko…”
     Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 już za nami. 19 czerwca, uroczystą Mszą świętą odprawioną przez księdza Łukasza, rozpoczęliśmy ten wyjątkowy dzień. W tym roku wyjątkowy podwójnie, bo nie tylko doczekaliśmy się upragnionych wakacji, ale pożegnali się z nami najstarsi uczniowie szkoły. Ósmoklasiści przygotowali niezwykły okolicznościowy program artystyczny, w którym z lekkim przymrużeniem oka wspominali lekcje historii, matematyki, religii, przyrody, biologii, fizyki, chemii, języka angielskiego i języka polskiego. Wszyscy nauczyciele usłyszeli pod swoim adresem miłe słowo. Wiersze, piosenki, prezentacja multimedialna wycisnęły niejedną łzę w oku. Absolwenci Szkoły Podstawowej zostawili swoim młodszym kolegom piękne przesłanie, że szkoła to drugi dom, a solidarność klasowa pozwala przetrwać trudne momenty. Również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego skierowali do uczniów klasy ósmej słowa uznania i w imieniu całej społeczności uczniowskiej przekazali im życzenia i wręczyli „słodkie bukiety”. Ze strony Pani Dyrektor padły życzenia, by nasi Absolwenci w walce o lepszy świat niestrudzenie „szukali prawdy jasnego płomienia, szukali nowych nieodkrytych dróg”, ale też, by podążając za swoją gwiazdą, pamiętali korzeniach, z których wyrośli…
     W drugiej części naszego spotkania miało miejsce wręczenie uczniom wyróżnionym z młodszych klas świadectw i nagród książkowych, również nagród książkowych i świadectw z wyróżnieniem uczniom klas starszych oraz listów gratulacyjnych rodzicom uczniów klasy ósmej, którzy wyróżniająco ukończyli szkołę podstawową.
     Pani Dyrektor podsumowała osiągniecia dydaktyczno-wychowawcze, a także programy realizowane w naszej szkole długoterminowo, takie jak: „Wielka Liga Czytelników”, „Czyste powietrze wokół nas”, konkursy szachowe i wręczyła uczniom, którzy wykazali się szczególną aktywnością na rzecz szkoły i środowiska dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.
     Ze strony Pani Dyrektor padły szczególne słowa podziękowania dla nauczycieli, których mozuł codziennych obowiązków i ogromne zaangażowanie na rzecz rozwoju uczniów złożyły się na ich sukcesy. Pani Dyrektor wyraziła też słowa uznania dla pedagogów za podejmowanie różnorodnych działań wychowawczych, za trud włożony w  kształtowanie młodych charakterów, ukazywanie właściwych postaw, rozwijanie pasji wśród swoich wychowanków, za stalą obecność wśród nich.
     Słowa podziękowania zostały też skierowane w stronę pracowników szkoły za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków, bo dzięki ich pracy szkoła sprawnie funkcjonowała przez cały rok.
     Wyrazy uznania i podziękowania padły również w stronę Zarządu Rady Rodziców, Trójek Klasowych oraz wszystkich Rodziców, którzy czynnie włączali się w życie szkoły poprzez przygotowywanie uroczystości szkolnych, środowiskowych, kiermaszy świątecznych, wakacyjnego pikniku, za pozyskiwanie dodatkowych funduszy na potrzeby uczniów i zakup atrakcyjnego sprzętu sportowego.
     Ostatnim punktem było ostatnie w roku szkolnym 2018/2019 spotkanie z wychowawcami klas.
     Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pięknych książek i nagród za wysokie miejsce w etapie wojewódzkim konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Wszystkim sympatykom naszej szkoły życzymy spokojnych wakacji i udanego odpoczynku. Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego