zakończenie roku 2020 / 2021 - school website

Zakończenie roku szkolnego 2020 / 2021
    25 czerwca miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Po uroczystej mszy świętej nasza szkolna społeczność spotkała się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie wyróżnieni odebrali świadectwa i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. W przypadku uczniów drugiego etapu edukacyjnego były to świadectwa z wyróżnieniem, z tak zwanym czerwonym paskiem. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły dwie uczennice klasy VI – Martyna Szurlej i Kornelia Sikora, które ciężką pracą w ciągu całego roku, uzyskały średnią ocen z przedmiotów 5,5. Podobny wynik osiągnął Hubert Bąk – uczeń klasy VII. Uczniowie ci otrzymali Nagrodę Dyrektora Szkoły w postaci pięknej statuetki.
    W czasie ceremonii zakończenia roku głównymi bohaterami stali się ósmoklasiści, którzy zakończyli naukę w Szkole Podstawowej Nr 2 w Golcowej. Podziękowali oni nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie, pracownikom szkoły za dbanie o ich bezpieczeństwo i smaczne posiłki oraz rodzicom za codzienną troskę i opiekę. Pani Dyrektor wręczyła rodzicom wyróżnionych uczennic listy gratulacyjne. Młodsi koledzy także pożegnali ósmoklasistów. Klasa VII zainscenizowała scenkę z życia ucznia, który zamiast papierowych, musi czytać elektroniczne książki, a zadania domowe polegają na przechodzeniu kolejnych poziomów gier komputerowych. Tym samym nawiązali do długiego okresu nauki zdalnej, w czasie której musieli wiele godzin spędzać w świecie wirtualnym. Samorząd Uczniowski przygotował krótki montaż słowno-muzyczny, a na szczęśliwą, nową drogę życia podarował kolegom czterolistne koniczynki.
    Podziękowania i życzenia wszystkim zebranym przekazała również Pani Dyrektor. Swoje słowa uznania skierowała do wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców dziękując im za współpracę i zaangażowanie dla szkolnej społeczności. Szczególne słowa skierowała do ks. Rafała Wójtowicza i pani Marty Anioł, którzy kończą pracę w naszej szkole. Na zakończenie głos zabrały przedstawicielki Rady Rodziców. Na ręce Pani Dyrektor złożyły słodki upominek jako dar wdzięczności dla nauczycieli i pracowników szkoły za wszelką dobroć okazywaną ich pociechom.
    Po oficjalnej uroczystości uczniowie spotkali się, po raz ostatni przed wakacjami, ze swoimi wychowawcami. Tutaj również nie obyło się bez podziękowań i wzajemnych życzeń. W niejednym oku zakręciła się łezka.
Drodzy Uczniowie, po miesiącach wytężonej pracy zasłużyliście na odpoczynek. Nabierzcie sił, abyśmy spotkali się uśmiechnięci i pełni zapału po wakacjach!