zakończenie roku - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

"Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk,
liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem."
                           Jan Paweł II

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej, na której dziękowaliśmy za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy oraz prosiliśmy o bezpieczne wakacje i spokojny, beztroski wypoczynek.
      „Koniec wieńczy dzieło” – tymi słowami Pani Dyrektor zwróciła się do zebranych na sali gimnastycznej dzieci, uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zakończenie roku szkolnego to czas różnych podsumowań, moment, kiedy wracamy pamięcią do początku roku szkolnego, przypominamy sobie wszelkie sukcesy, radości, ale również porażki i niepowodzenia.
      Na apelu obecny był również  Pan Jan Kędra wójt Gminy Domaradz, który wręczył dwóm uczniom naszej szkoły, Hubertowi Bąkowi i Pawłowi Kobiałce, nagrodę w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Domaradz. Kolejnym punktem było wręczenie nagród książkowych i dyplomów dla wszystkich tych, którzy otrzymali na świadectwie wzorowe zachowanie i osiągnęli wysokie wyniki nauczania. Uczniowie, którzy wykazywali się w ciągu całego roku różnorodną aktywnością jak: czytelnictwo, gra w szachy, reprezentowanie szkoły w konkursie powiatowym „Mikołajkowe debiuty”, udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Kangur”, międzynarodowym konkursie wiedzy przyrodniczej „Świetlik”, otrzymali również okolicznościowe dyplomy i nagrody. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Golcowej.
      Uświetnieniem uroczystości były występy uczniów. Uczennice klas IV-VI zaprezentowały piękny taniec i wykonały piosenki przy akompaniamencie gitar. Nie obyło się bez wzruszających chwil, bo przecież uczniowie klasy III żegnali I etap edukacyjny i swoją Panią. Słowa pożegnania skierowane były również do Pani Justyny Bober-Dobosz.
       Miłym akcentem były podziękowania przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego skierowane do nauczycieli i pracowników szkoły i rodziców. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim zebranym udanych i bezpiecznie spędzonych wakacji.

Uczniom, Nauczycielom życzymy bezpiecznych,
pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji,
odkrywania ciekawych miejsc,
poznawania najpiękniejszych zakątków naszej Ojczyzny,
nawiązywania nowych znajomości,
wspomnień, do których zawsze będą powracać.