ZSGH doradztwo zawodowe - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu

     W ramach doradztwa zawodowego odbyło się dzisiaj, tj. 3 kwietnia 2019, spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu. Do naszej szkoły przyjechali nauczyciele i uczniowie ZSGH promujący swoją placówkę oświatową i zachęcający uczniów klasy siódmej i ósmej do składania podań właśnie do ich technikum. Uczestnicy poznali ofertę szkoły, dowiedzieli się jakiego rodzaju zajęcia obowiązkowe oraz pozalekcyjne są do dyspozycji uczniów. Mieli również okazję przekonać się, jak naprawdę wygląda praca technika żywieniowego, kelnera, barmana, baristy, cukiernika, czy też obsługi hotelowej.
Uczniowie klas trzecich ZSGH zaprezentowali sztukę:
- carving’u, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach,
- dekoracji cukierniczych, czyli ozdabiania ciast i wypieków,
- miksologii, czyli przygotowywania drinków za pomocą techniki shakerowania.
     Odbyła się również degustacja przygotowanych w ten sposób napojów. Nasi uczniowie mieli także okazję odkryć swoje gastronomiczne talenty, wypróbowując swoje umiejętności w w/w specjalizacjach.
     Ilość specjalizacji w tym zespole szkół jest spora, a ponadto w trakcie nauki w tej szkole można zdobyć wiele z nich. Istnieje też duża możliwość odbywania praktyk w kraju i za granicą.
     W trakcie nauki w pierwszej klasie uczniowie ZSGH mają zapewnione ze strony szkoły bezpłatne posiłki, internat i bilety na dojazd.
     Uczniowie dowiedzieli się, jakie perspektywy na przyszłość mają absolwenci tej szkoły. Informacje tego typu są bardzo cenne dla młodych ludzi wkraczających w dorosłość, stojących przed wyborem drogi zawodowej.
     Zatem, jeśli ktoś myśli o karierze zawodowej ukierunkowanej na branżę gastronomiczną lub hotelarską powinien rozważyć ofertę tej szkoły.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego